Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

2 czerwca 2020
Tagi: Kariera
Pamiętam, gdy stawiałem swoje pierwsze kroki w nauce programowania, zastanawiałem się, z jakich materiałów najlepiej się uczyć. Wtedy dużo wiedzy znalazłem między innymi na blogach programistycznych. Niektóre blogi były po polsku, ale jednak chyba większość w języku angielskim. Od tego czasu w Polsce dużo się dzieje i z roku na roku przybywa coraz to więcej wartościowych blogów.

7 Najlepszych Blogów o Programowaniu w 2020

W tym artykule chciałem Ci przedstawić 7 moim zdaniem najlepszych blogów w języku polskim, które warto obserwować w 2020 roku. Wybrałem do niej najlepszych specjalistów, którzy moją dużo wiedzę i od dawna dzielą się nią za darmo.

Poniższa lista jest przedstawiona w kolejności alfabetycznej, jeżeli chcesz rozwijać swoją wiedzę, to zachęcam Cię do ich obserwowania.

Cezary Walenciuk
Cezary Walenciuk bloguje już około 10 lat i ciągle ma mnóstwo nowych materiałów na swoim blogu Cezary Walenciuk blog. Głównie dzieli się wiedzą z C#, ale także znajdziesz u niego materiały w Javie, Javascripcie, SQL, oraz tematy miękkie.

Moja notatka: Blog Cezarego był jednym z pierwszych blogów, na którym szukałem wiedzy, gdy rozpoczynałem naukę programowania.

DevEnv
Przyznam, że blog DEVENV, znalazłem całkiem niedawno, jednak że stoi on na bardzo wysokim poziomie technicznym i nie mogło zabraknąć go w moim zestawieniu. Oprócz bloga materiały umieszczają również na youtube i podcaście. DevEnv tworzy kilka osób: Adrian Piętka, Mateusz Książek, Bartłomiej Michalski, Janina Adamiec, Dariusz Wrzesień, Bartosz Fertała, Kamila Brylewska, Marcin Juranek, Tomasz Niemiec.

Moja notatka: Na bloga trafiłem poprzez słuchanie podcastu, który również tworzą O programowaniu bez kaca.

Karol Trybulec
Karol Trybulec na swoim blogu p-programowanie porusza tematykę informatyki ogólnie, ale też jest sporo tematów z C#, Angulara, PHP. Na blogu można znaleźć sporo ciekawych materiałów na tematy związane z C#, co prawda są to artykuły głównie sprzed kilku lat, ale nadal aktualne i bardzo dobre.

Moja notatka: Karol w ostatnim czasie co prawda pisze trochę mniej, w tym roku zrobił tylko kilka wpisów, ale wierzę, że jeszcze wróci do systematycznego pisania.

Maciej Aniserowicz
Maciej Aniserowicz obecnie chyba najbardziej znany programista, który na swoim blogu devstyle zaczął pisać ponad 10 lat temu. Co prawda teraz rozwija już wiele projektów m.in. slowbiz, ma też najbardziej popularny w Polsce podcast programistyczny DevTalk, vloga oraz szkolenia online, ale jego blog jest ciągle dużą skarbnicą wiedzy. Wiele się można od Macieja nauczyć.

Moja Notatka: Większość odcinków podcastu DevTalk udało mi się przesłuchać w drodze do pracy.

Marek Zając
Marek Zając na swoim blogu Marek Zając blog przede wszystkim porusza tematy związane z .NET. Mnóstwo merytorycznych artykułów. W ostatnim czasie Marek założył kanał na youtube, gdzie możesz znaleźć sporo ciekawych wywiadów z programistami.

Moja Notatka: Na blog Marka trafiłem kilka lat temu, wtedy spodobało mi się, że przedstawia zagadnienia programistyczne na dobrych przykładach.

Mateusz Kupilas
Mateusz Kupilas co prawda bardziej związany z Javą niż .NETem, ale na jego blogu JavaDevMatt znajdziesz również sporo ciekawych tematów dotyczących ogólnie pracy jako programista. Mateusz ma też sporo ciekawych materiałów na swoim kanale na youtube, co ciekawe wydał też bardzo popularną grę karcianą IT Startup.

Moja Notatka: Na blog Mateusza trafiłem właśnie przez jego kanał na youtube.

Piotr Prądzyński
Piotr Prądzyński jest właścicielem bloga Programista na swoim, jest to blog, na którym bardziej są poruszane tematy około programistyczne. Blog istnieje już kilka lat, także znajdziesz na nim sporo materiałów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojej kariery. Między innymi znajdziesz tam tematy o b2b, samozatrudnieniu, zakładaniu działalności gospodarczej, składki ZUS.

Moja Notatka: Blog programista na swoim znalazłem już dawno temu, właśnie szukając informacji o pracy B2B.


PODSUMOWANIE:


Przedstawiłem Ci moją listę najlepszych blogów w Polsce w 2020, super, że w Polsce programiści tak chętnie dzielą się swoją wiedzą. Jak widzisz, blogi są bardzo różne, ale gwarantuję Ci, że na każdym z nich znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Każda osoba, która chce zostać programistą i rozwijać swoją wiedzę, może od nich wiele czerpać. Ja wiele się od nich nauczyłem, ale mam jednak pytanie do Ciebie.

Który blog programistyczny znalazłby się na Twoje liście?

Poprzedni artykuł - Co To Jest Hermetyzacja w Programowaniu Obiektowym?.
Następny artykuł - Programowanie Obiektowe w C# - Najważniejsze Zasady, Które Musisz Poznać, Jeżeli Chcesz Zostać Programistą .NET.
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Komentarze (2)
Janek O.
JANEK O. , 4 czerwca 2021 23:38
Świetny pomysł na klasyfikację blogów i jednocześnie bardzo duża wiedza. Pozdrawiam :) Dużo materiałów do analizy i poszerzania wiedzy . Skorzystam
Maciej
MACIEJ, 20 sierpnia 2021 09:23
Super przyda mi się na pewno, od niedawna zacząłem się uczyć programować dlatego każda pomoc będzie dla mnie zbawieniem. Trzymajcie za mnie kciuki :)
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2022 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin