Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

Zgodnie z obietnicą, oprócz 100 najlepszych pomysłów na aplikację, mam dla Ciebie jeszcze bonus i zaproponuję Ci kolejnych 10 aplikacji, a będą to, takie kopie dużych aplikacji. Tworzenie takich aplikacji do portfolio również może być dobrym pomysłem. Oczywiście zachęcam, żeby tworzyć okrojone wersję tych aplikacji, ponieważ zaimplementowanie wszystkich funkcjonalności może zająć Ci sporo czasu. Niewątpliwie plusem tworzenia takich aplikacji jest fakt, że nie musisz wymyślać nowych funkcji od nowa, po prostu możesz spróbować stworzyć klona popularnych aplikacji. Możesz też się zainspirować i stworzyć po prostu mniejszą aplikację, także decyzję pozostawiam już Tobie.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Bonus – Kopie Dużych Aplikacji)


101. Allegro


Aplikacja allegro, czyli aplikacja, która umożliwia tworzenie nowych aukcji i sprzedaż produktów. Jest tutaj kilka ciekawych funkcjonalności, które możesz stworzyć. Zakładanie nowego konta, jakaś weryfikacja konta, wystawianie produktów na sprzedaż, tworzenia aukcji z licytacją, obserwowanie innych aukcji, dobra wyszukiwarka, kategorie produktów, wystawianie opinii dla sprzedawców, strony produktowe, prywatne wiadomości ze sprzedawcami, wysyłki, płatności itd.

101. Allegro


102. Facebook


Następnym pomysłem może byś facebook. Nawiązywanie znajomości, śledzenie znajomych, obserwowanie stron, grup, prywatne wiadomości, wyświetlanie postów na osi czasu, tworzenie grup, stron firmowych, like'owanie, dodawanie komentarzy, przypominanie o ważnych wydarzeniach z życia, import kontaktów z listy mailowej/telefonu.

102. Facebook


103. Instagram


Podobnie z instagramem, tylko tutaj już możesz skupić się bardziej na dzieleniu się z innymi swoimi zdjęciami, stwórz też jakiś system polubień, komentarzy, wyszukiwarkę innych osób, wyświetlanie zdjęć na osi czasu, tagowanie. Możesz też zastanowić się jak tworzyć reklamę dla użytkowników, którzy chcą skorzystać z takiej opcji. Przydałby się tez jakiś mechanizm polecania innych profili, których jeszcze nie obserwujesz, a mogłyby Cię zainteresować.

103. Instagram


104. YouTube


Youtube, czyli tutaj idziemy w stronę wideo. Tutaj sporo podobnych funkcji, do tego, co wcześniej opisywałem, z tym, że tutaj tak jak wspomniałem, skupiamy się na filmach. Warto w tych aplikacjach stworzyć jakąś dobrą wyszukiwarkę treści, tagowanie, dobre opisy, dobre tytuły i na tej podstawie szukać filmów w wyszukiwarce. Tak samo, jak w poprzednich aplikacjach, tutaj będą subskrypcje, like, dislike, komentarze, informacje o wyświetleniach, jakieś statystyki dla twórców, polecane filmy w podobnej tematyce.

104. YouTube


105. Twitter


Kolejna podobna aplikacja, to oczywiście Twitter. Funkcje bardzo podobne, także możesz wybrać sobie 1 z tych aplikacji, która najbardziej Ci odpowiada i spróbować ją zaimplementować w okrojonej wersji.

105. Twitter


106. Slack


Następna propozycja to aplikacja typu Slack, czyli po prostu komunikator internetowy umożliwiający komunikację tekstową. Tutaj możesz umożliwić pisanie aplikacji bezpośrednio do 1 osoby, ale też powinna być możliwość pisania w jakichś wcześniej utworzonych grupach. Wiadomości muszą wyświetlać się automatycznie bez żadnego odświeżania, warto dodać też jakieś powiadomienia, żeby nowa wiadomość została zauważona.

106. Slack


107. Insomnia


Aplikacja Insomnia lub Postman umożliwiająca testowanie różnych API. Czyli tutaj będziesz miał możliwość tworzenia nowych requestów, grupowanie tych request, ustawianie różnych typów, dodawania nagłówka do żądania, wyświetlanie odpowiedzi itd. Możesz też wprowadzić możliwość importowania requestów z pliku, czy innych aplikacji.

107. Insomnia


108. Zoom


Aplikacja zoom do tworzenia konferencji wideo. Dość popularna ostatnio aplikacji. Powinna być możliwość zakładania pokoi, zabezpieczenie, tak żeby żadna niepowołana osoba nie mogła dołączyć do nie swojego pokoju. Udostępnianie wideo z kamerek, udostępnianie swojego ekranu, przesyłanie wiadomości, nagrywanie spotkań itd.

108. Zoom


109. Dropbox


Aplikacja typu Dropbox, która udostępnia przestrzeń dyskową dla swoich użytkowników. Możesz spróbować zbudować taką samą lub podobną aplikację, gdzie będziesz mógł bezpiecznie umieszczać swoje pliki i mógł mieć do nich dostęp z różnych miejsc i różnych urządzeń. Ważne, żeby te pliki były też odpowiednio zabezpieczone.

109. Dropbox


110. Visual Studio


Ostatni pomysł na aplikację, który chciałbym Ci przedstawić to aplikacja Visual Studio, czyli zintegrowane środowisko programistyczne szczególnie znane programistom C#. Co ciekawe aplikacja visual studio została napisana w WPF, także możesz sam spróbować napisać podobną aplikację również w visual studio. Musiałbyś dodać jakiś edytor tekstu, formatowanie tekstu, kolorowanie składni, kompilowanie kodu, zarządzanie solucją. Wystarczy stworzyć kilka podstawowych funkcji, które umożliwią Ci tworzenie nowych aplikacji.

110. Visual Studio


Zakończenie


To tyle pomysłów. Łącznie udało mi zaproponować 110 aplikacji, które warto stworzyć w celu rozwinięcia swoich umiejętności programistycznych. Jestem przekonany, że na pewno znajdziesz wśród tych aplikacji coś dla siebie lub będą one dla Ciebie inspiracją, aby stworzyć jakąś podobną aplikację.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 10/10 – Zaawansowane)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz
© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin