Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

W dzisiejszym artykule przedstawię Ci kolejne 10 pomysłów na aplikację, dzięki którym możesz poprawić swoje umiejętności programistyczne. Jeszcze dzisiaj będą to aplikację, dla osób początkujących, ale również jeżeli jesteś na bardziej zaawansowanym poziomie, to możesz zaimplementować do tych aplikacji więcej funkcji.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 3/10 – Początkujący)


21. Aplikacja Dodająca Znak Wodny


Aplikacja, która doda do Twojego zdjęcia znak wodny. Sam znak wodny może być w pełni konfigurowalny, może to być jakieś zewnętrzne zdjęcie, może to być sam tekst. Możesz ustawić dokładnie w jakim miejscu ten znak ma się pojawić na zdjęciu.

21. Aplikacja Dodająca Znak Wodny


22. Generator Lorem Ipsum


Czasem potrzebujemy dodać jakiś tymczasowy tekst np. na naszą stronę internetową. W tym celu zamiast pisać tekst samemu, możemy wygenerować tzw. tekst lorem ipsum. Wystarczy stworzyć prostą aplikację, która na podstawie przekazanych ustawień, takich jak ilość znaków, czy ilość wyrazów wygeneruje za nas gotowy tekst lorem ipsum.

22. Generator Lorem Ipsum


23. Zegar Pomodoro


Technika pomodoro jest to metoda pozwalająca lepiej zarządzać czasem. Chodzi o to, żeby podzielić swoją pracę na krótkie sekcję pracy np. 25 minutowe, a następnie czas przerwy od pracy np. 5 min. Nasza aplikacja mogłaby nam pomagać śledzić ten czas i wysyłać odpowiednie różne powiadomienia w zależności od konfiguracji dotyczące zmian z tryby pracy na odpoczynek i odwrotnie. Warto, żeby czasu pracy i odpoczynku były dowolnie konfigurowalne. Tak sam powiadomienie.

23. Zegar Pomodoro


24. Generator Kodów QR


Aplikacja do której wpisujemy dowolny ciąg znaków i po kliknięciu w przycisk zostaje wygenerowany kod QR. Warto również tutaj dać możliwość wprowadzenia np. rozmiarów tego kodu i innych zmiennych do budowania takiego kodu. Ponadto powinna też być możliwość wygenerowania kodu QR jako zdjęcie i zapisanie go na swoim dysku.

24. Generator Kodów QR


25. Wirtualna Klawiatura


Taka klawiatura może zostać stworzona jako aplikacja desktopowa na windows. Umożliwia nam wpisywanie tekstu z aplikacji zamiast klawiatury. Czyli będzie działać tak jak zwykła fizyczna klawiatura, ale będziemy po niej klikać myszką. Taka klawiatura może być bardzo przydatna w aplikacjach desktopowych, które są dotykowe i nie mają klawiatury. Możesz też dać możliwość wybrania rozmiaru takiej klawiatury.

25. Wirtualna Klawiatura


26. Parsowanie JSONa Na Klasę w C# i Odwrotnie


Wpisujemy w pole tekstowe JSONa i na jego podstawie zostaje wygenerowana definicja klasy w C# lub w dowolnym innym języku. Możesz też stworzyć funkcję, która zamieni tak samo klasę w C# na prostego jsona z domyślnymi wartościami.

26. Parsowanie JSONa Na Klasę w C# i Odwrotnie


27. Własny Word


Własny word, tutaj w zależności od Twoich umiejętności możesz wprowadzić więcej lub mniej funkcji. Wiesz na pewno jak działa word, także możesz spróbować zbudować własnego worda, który będzie umożliwiał edytowanie plików. Możesz dodać w menu różne funkcje, takie jak zapis, pogrubienie tekstu, pochylenie, podkreślenie, licznik słów i wyrazów w tekście. Wklejanie obrazków, zmiana czcionki, czy nawet sprawdzanie pisowni.

27. Własny Word


28. Losowanie Dużego Lotka


Losujemy 6 liczb z 49. Możesz najpierw obstawiać swoje typy, zbierać zakłady, wprowadzić swoje liczby czy nawet od innych osób, następnie zwizualizować całe losowanie, wylosować 6 liczb, przedstawić wyniki, sprawdzić ewentualne wygrane i dodawać uczestnikom jakieś wirtualne pieniądze. Wyniki możesz zapisywać.

28. Losowanie Dużego Lotka


29. Własne Koło Fortuny


Zwykłe koło fortuny, które umożliwia nam wylosowanie jednej wartości na kole. Możesz dowolnie konfigurować wszystkie pola, nazwy i ilość pól, możesz mieć dwa pola, a możesz ich mieć nawet dwadzieścia. Ostatnie ustawienia możesz zapisać, a następnie na ładnie zwizualizowanym kole wykonać losowanie. Również tutaj możesz zapisywać wyniki.

29. Własne Koło Fortuny


30. Program Do Liczenia Głosów w Wyborach


Możesz spróbować sam napisać program, który będzie liczył głosy w wyborach. Możesz do niego wprowadzać głosy na różne sposoby. Tutaj możesz wykazać się też kreatywnością. Następnie wszystkie głosy powinny zostać zliczone i warto wyświetlić wyniki oraz dodatkowe statystyki, np. skąd dane głosy zostały wprowadzane, jaka była frekwencja itd.

30. Program Do Liczenia Głosów w Wyborach


Zakończenie


To tyle pomysłów na aplikację do Twojego portfolio na dzisiaj. W kolejnym materiale zwiększymy poziom zaawansowania aplikacji. Przedstawię przykładowe pomysły na bardziej skomplikowane aplikacje.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 2/10 – Początkujący)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin