Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

W tym artykule zapraszam Cię do przeanalizowania kolejnych 10 najlepszych pomysłów na aplikację do portfolio. Tym razem będą to aplikację dla osób początkujących, ale wymagające już podstawowej wiedzy. Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w programowaniu, to również możesz spróbować stworzyć takie aplikacje, na pewno dzięki temu zwiększysz swoje umiejętności.

Niektóre z tych aplikacji mogą Ci się wydawać łatwe, ale jeżeli chcesz, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwinąć te aplikację również o bardziej zaawansowane funkcje.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 2/10 – Początkujący)


11. Kalkulator


Możesz zacząć od prostego kalkulatora, który będzie miał podstawowe działania, takie jak dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie i wyświetlanie wyniku. Z czasem możesz taką aplikację rozwinąć o kolejne bardziej zaawansowane działania. Możesz tutaj się wzorować np. kalkulatorem z windowsa.

11. Kalkulator


12. Konwerter Walut


Czyli wprowadzamy dowolną kwotę w wybranej walucie i wyświetlamy odpowiednik w innych walutach. W zależności od zaawansowania możesz mieć kursy walut wpisane ręcznie, ale lepszym rozwiązaniem będzie tutaj pobieranie tych walut z zewnętrznego api. Możesz też konfigurować i wyświetlać tylko takie waluty, które potrzebujesz.

12. Konwerter Walut


13. Szyfrowanie i Deszyfrowanie Tekstu


Szyfrowanie i deszyfrowanie tekstu możesz wykorzystać wewnątrz swoich innych aplikacji, ale również możesz stworzyć sobie osobną aplikację, której zadaniem będzie tylko to. Tutaj chyba nie będzie nic skomplikowanego użytkownik wpisuje tekst i w zależności czy będzie to szyfrowanie czy deszyfrowanie tekstu, zostanie zwrócony odpowiedni tekst. Możesz również rozwinąć taką aplikację o wybór metody szyfrowania, podanie klucza itd.

13. Szyfrowanie i Deszyfrowanie Tekstu


14. Aplikacja Do ZIPowania Plików


Aplikacja, która wybiera dowolne pliki z dysku lub za pomocą drag and drop i następnie je zipuje. Możesz również dodatkowo takie pliki zabezpieczyć hasłem, które będzie wpisywane przez użytkownika.

14. Aplikacja Do ZIPowania Plików


15. Generowanie Haseł


Aplikacja, która na podstawie różnych przekazanych zmiennych, czyli wymagań co do złożoności hasła wygeneruje nowe hasło spełniające wszystkie wymagania. Możesz tutaj dać możliwość wyboru wartości różnych zmiennych, taki jak np. przynajmniej jedna litera duża, jedna litera mała, jedna cyfra, jeden znak specjalny minimalna i maksymalna ilość znaków.

15. Generowanie Haseł


16. Skracacz Linków


Popularny skracacz linków, który zamienić Ci długi link, który np. chcesz udostępnić znajomemu, czy po prosty innej osobie na krótszy, bardziej czytelny odpowiednik i ewentualnie łatwiejszy do zapamiętania. Po kliknięciu w krótszy link użytkownik powinien zostać przekierowany na pierwotny link.

16. Skracacz Linków


17. Licznik Kalorii


Możesz stworzyć aplikację, do której będzie wprowadzał różne produkty spożywcze, które następnie będziesz mógł używać do komponowania własnej diety i w szczególności do obliczania zjedzonych kalorii. Do każdego produktu możesz też dodać zdjęcie, możesz również wyświetlać podsumowanie danego dnia, czy tygodnia, jakieś wykresy podsumowujące ile kalorii spożywałeś.

17. Licznik Kalorii


18. Timer Odliczający Czas Do Wydarzenia


Prosty licznik, jakiś timer, który odlicza czas do konkretnego wydarzenia, do konkretnej daty. Może to być jakaś prosta aplikacja, która na stale odlicza czas np. do końca roku. Warto też tutaj wprowadzić jakieś rozszerzenia, tak aby można było sobie wpisać datę zakończenia i wygenerować swój timer, który będzie dostępny pod konkretnym adresem url.

18. Timer Odliczający Czas Do Wydarzenia


19. Generator Memów


Prosta aplikacja, w której możesz wybrać zdjęcie z galerii, ewentualnie dodać własne, dostosować tekst, rozmiar i kolor czcionki. Następnie wygenerować zdjęcie lub link do zdjęcia.

19. Generator Memów


20. Klient FTP


Aplikacja, dzięki której możesz przesyłać pliki z lokalnego komputera na serwer za pomocą FTP. Możesz podzielić ekran, tak żeby z jednej strony były pliki z komputera, a z drugiej pliki z serwera i w łatwy sposób, możesz przesyłać te pliki między sobą. Możesz też umożliwić przesyłanie tych plików za pomocą drag and dropa. Oczywiście najpierw konieczne będzie skonfigurowanie ustawień zdalnego serwera z którym będziesz się łączył.

20. Klient FTP


Zakończenie


To tyle pomysłów na aplikację w tym artykule. Kolejne 10 pomysłów przeanalizujemy już w kolejnym, będą to jeszcze aplikację dla początkujących, ale z czasem będziemy zwiększać poziom trudności, także również będą aplikację dla osób, które chcą zaimplementować bardziej zaawansowane aplikacje.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 1/10 – Gry)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin