Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

Najwyższa pora na kolejną porcję nowych pomysłów na aplikację do portfolio. Będzie to 4 część z 10. Tym razem przejdziemy już do aplikacji, które wymagają trochę większej wiedzy, co nie znaczy, że jeżeli jesteś początkującym, to sobie z nimi nie poradzisz.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 4/10 – Średnio-Zaawansowani)


31. Responsywna Strona Profilowa


Jeżeli tworzysz aplikacje webowe, to stworzenie takiej własne strony internetowej nie powinno być dla Ciebie problemem. Zadbaj o to, żeby aplikacja była responsywna i wyświetlała się prawidłowo na wszystkich urządzeniach. Warto zakupić domenę i opublikować na serwerze swoją aplikację. Dzięki temu również poznasz cały proces tworzenia własnej strony internetowej.

31. Responsywna Strona Profilowa


32. Prosta Aplikacja Webowa (CRUD)


Na początek również możesz stworzyć zwykłą aplikację webową, tzw. CRUDA, czyli aplikacja, która umożliwia przeglądanie danych, dodawanie, aktualizowanie i usuwanie. Postaraj się to wszystko ładnie wyświetlić i zapisuj dane w bazie danych. Tutaj polecam Ci skorzystać z Entity Framework Core.

32. Prosta Aplikacja Webowa (CRUD)


33. Lista Zakupów


Aplikacja, dzięki której nie zapomnisz o żadnym produkcie robiąc zakupy w sklepie. Możesz zdefiniować własne produkty w aplikacji, te które najczęściej kupujesz. Warto stworzyć taką aplikację również, żeby wyświetlała się poprawnie na telefonie, możesz też umożliwić wydrukowanie listy. Ważne, żeby aplikacja była praktyczna i umożliwiała w szybki sposób tworzenia takiej listy oraz żeby łatwo też można było zaznaczyć w sklepie te produkty, które już mamy w koszyku.

33. Lista Zakupów


34. Klient Poczty E-mail


Aplikacja umożliwiająca nam odbieranie i wysyłanie nowych wiadomości e-mail z aplikacji. Wszystkie ustawienia poczty powinny być łatwo konfigurowalne. Możesz też dodać zarządzanie kontaktami, usuwanie wiadomości, oznaczanie jako przeczytane, oflagowane itd.

34. Klient Poczty E-mail


35. Aplikacja Do Nauki Języka Angielskiego


Aplikacja, dzięki której nauka języka obcego, nie tylko języka angielskiego będzie łatwiejsza. Tutaj w zależności od tego co wymyślisz, aplikacja może uczyć języka na różne sposoby. Najłatwiejsza opcja, to tłumaczenie wyświetlonych słów, czy zdań, pobieranie tych słów z bazy danych. Możesz dodać możliwość dodania nowych słówek, oznaczanie tych które już znamy, śledzenie postępów nauki, systematyczności itd. Możesz też wprowadzać jakieś inne metody nauki, także tutaj jest sporo możliwości.

35. Aplikacja Do Nauki Języka Angielskiego


36. Aplikacja Do Wysyłania Smsów


Aplikacja, która umożliwia nam wysyłanie wiadomości SMS do dowolnego odbiorcy. Wystarczy wpisać numer telefonu i treść wiadomość. Warto też, żeby wszystkie ustawienia były w pełni konfigurowalne.

36. Aplikacja Do Wysyłania Smsów


37. Tworzenie Ankiet


Pierwszym krokiem będzie utworzenie ankiety, mogą to być różne ankiety. Ankieta z jednym pytaniem, z wieloma pytaniami, osoby wypełniające ankiety mogą zostać poproszę o wpisanie tekstu, może zaznaczenie checkboxa, wybranie z listy. Musi tutaj być możliwość dowolnej konfiguracji takiej ankiety. Następnie wygenerujesz link pod którym ankieta będzie dostępna i będziesz zapisywał wyniki, które zostaną wprowadzane. Na koniec warto zwizualizować te wyniki i dać możliwość pobrania ich właścicielowi. Musisz pamiętać, żeby tylko twórca ankiety mógł dokonywać zmian w swojej ankiecie i śledzić wyniki.

37. Tworzenie Ankiet


38. Aplikacja Monitorująco-Zarządzająca Systemem Operacyjnym


Aplikacja, która będzie monitorować system operacyjny m.in. użycie procesora, pamięć, dysk, sieć. Wyświetla informacje dotyczącą miejsca na dysku. Dodatkowo może umożliwić wykonywanie różnych komend takich jak wyłączenie komputera, restart komputera o zaplanowanej porze, włączenie wygaszacza itp. Wszystkie te dane możesz wyświetlać na jakimś wykresie.

38. Aplikacja Monitorująco-Zarządzająca Systemem Operacyjnym


39. Aplikacja Monitorująca Użytkownika


Aplikacja monitorująca działania zalogowanego użytkownika. Śledzi wszystko co robi użytkownik i wyświetla później różne statystyki. Wyświetla np. przez ile minut komputer był włączony, jak długo pracował na jakich aplikacjach, jakie strony internetowe przeglądał i jak długo. Zapisuje dane i wyświetla historię.

39. Aplikacja Monitorująca Użytkownika


40. Wykorzystanie Zewnętrznego API


Możesz też napisać własną aplikację, która będzie wykorzystywać jakieś zewnętrzne API, jest mnóstwo takich API, które możesz wykorzystać w swojej aplikacji. Pod tym adresem znajdziesz spis bardziej popularnych API: https://github.com/whizkydee/Awesome-APIs. Także z łatwością możesz napisać różne aplikacje. Może też jakieś API zainspiruje Cię do napisania fajnej aplikacji.

40. Wykorzystanie Zewnętrznego API


Zakończenie


Mam nadzieję, że to pomysły Cię zainspirują i będziesz mógł stworzyć swoją własną aplikację. Kolejne przedstawię już w kolejnym artykule.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 3/10 – Początkujący)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin