Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

Dzisiaj przybywam z kolejna porcją nowych pomysłów na własną aplikację do swojego portfolio. Będzie to 6 część naszej serii. Dalej będą to aplikacje, wydaje mi się, że na takim średnio-zaawansowanym poziomie. Także, jeżeli znasz już podstawy, to zachęcam Cię do wybrania sobie jednej aplikacji z moich propozycji i możesz spróbować ją sam zaprogramować.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 6/10 – Średnio-Zaawansowani)


51. Miejsca, Które Warto Odwiedzić


Aplikacja, która będzie taką bazą miejsc, która warto odwiedzić np. w całej Polsce. Czyli jakaś wyszukiwarka miejsc po słowach kluczowych, może po jakichś tagach, ocenach innych osób. Każda atrakcja będzie dokładnie opisana, mogą być jakieś zdjęcia, tak jak wspomniałem oceny, dodatkowe uwagi, możliwość kontaktu jeżeli np. jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja.

51. Miejsca, Które Warto Odwiedzić


52. Dodawanie Zaplanowanych Postów Na Twittera


Aplikacja do zarządzania swoim kontem np. na Twiterze, czy na innym social media. Możesz sobie zaplanować w 1 dzień posty na cały miesiąc, które będą publikowane zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Tutaj też będziesz potrzebował skorzystać z zewnętrznego API.

52. Dodawanie Zaplanowanych Postów Na Twittera


53. Generowanie Podobnych Unikalnych Tekstów


Taka typowa aplikacja do copywriterów, osób zajmujących się SEO, czyli pisanie unikalnych tekstów np. na zaplecza. Może to wyglądać tak, że tworzysz artykuł i dla niektórych słów podajesz np. nawiasach klamrowych synominy, tutaj wiadomo możesz to wprowadzać w dowolny sposób. Później na podstawie tych synonimów, musi ich być oczywiście sporo, będą generowane kolejne nowe unikalne teksty.

53. Generowanie Podobnych Unikalnych Tekstów


54. Chatroom


Czyli jakaś aplikacja do czatowania. Możesz wprowadzić 1 ogólną aplikację, możesz też wprowadzać jakieś pokoje tematyczne na których użytkownicy będą mogli wymieniać się wiadomościami. Warto zwrócić uwagę, że te wiadomości muszą zostać wyświetlane bez odświeżania strony. Coś takiego w ASP.NET Core możesz osiągnąć dzięki SignalR. Tutaj tak samo możesz rozwijać taką aplikację. Możesz dać możliwość pisania wiadomości tylko zarejestrowanym użytkowników, dodawać jakieś inne funkcje, które ułatwią korzystanie z aplikacji.

54. Chatroom


55. Aplikacja Winda


Każdy wie jak działają windy. Możesz spróbować zaprogramować mechanizm sterowania windą, tak żeby odpowiednio jeździła po piętrach w zależności od różnych czynników, to znaczy skąd została wywołana, na jakie piętro jedzie, w którą stronę itd. Możesz zwizualizować całą windę i to w jaki sposób się porusza po innych piętrach. Dodatkowo można też dodać funkcję, która sprawdza wagę pasażerów i jeżeli jest przekroczony limit, to wydaje jakiś komunikat i nie zaczyna pracy. Dodatkowo jakieś dźwięki, komunikaty o zamykaniu i otwieraniu drzwi, informacje o aktualnym piętrze.

55. Aplikacja Winda


56. Przypomnienia o Ważnych Datach


Aplikacja przypominająca o ważnych wydarzeniach z życia. Czyli wprowadzamy sobie różne daty wraz z opisami i aplikacja w zależności od konfiguracji przypomina nam o tych wydarzeniach. Mogą to być daty urodzin, czy może jakichś przeglądów w samochodzie, cokolwiek. A jeżeli chodzi o same powiadomienia, to mogą to być przypomnienia np. kilka dni przed wydarzeniem, lub dopiero w dniu wydarzenia. Warto dać możliwość użytkownikowi dostosować to do swoich wymagań. Tak samo jeżeli chodzi o powiadomienia, mogą to być powiadomienia email, sms lub powiadomienia w systemie windows jeżeli to jest aplikacja desktopowa, tutaj też masz pełną dowolność.

56. Przypomnienia o Ważnych Datach


57. Zarządzanie Bankiem


Aplikacja mini bank. Czyli coś na wzór normalnego banku. Możliwość rejestracji klientów, zarządzania klientami. Każdy klient będzie miał swoje konto bankowe i możesz spróbować stworzyć mechanizm zarządzania tymi kontami, to znaczy pozwalać robić jakieś fikcyjne przelewy. Ważne, żeby zabezpieczyć się przed taką sytuacją, że pieniądze wyjdą z jednego konta i nie dojdą do drugiego, bo np. wystąpi jakiś wyjątek. Coś takiego powinno być oczywiście w transakcji. Może dać możliwość drukowania potwierdzeń, wyświetlania historii wszystkich przelewów itd.

57. Zarządzanie Bankiem


58. Oceń Film


Przeglądanie recenzji filmów np. z netflixa. Każdy użytkownik może dodać własną opinię, recenzję na temat filmu, który obejrzał. Następnie możesz zrobić spis najbardziej polecanych filmów. Podzielić filmy na kategorię i ładnie wyświetlać. Pozwolić użytkownikowi dowolnie filtrować, sortować filmy, tak by ułatwić mu znajdowanie najlepszych dla niego filmów.

58. Oceń Film


59. Własna Społeczność


Ostatnio dość popularne jest zakładanie własnych płatnych społeczności. Także możesz spróbować napisać aplikację, która pozwoli zarządzać taką społecznością. Wyświetlać w zależności od różnych ról inną zawartość strony. Inaczej będzie wyglądać zawartość dla użytkowników, który mają okrojoną wersję za darmo, a inaczej dla osób, które kupiły dodatkowy pakiet. Pakiety też mogą być różne, mogą też być tematyczne. Tutaj też możesz wykazać się kreatywnością jak taki portal mógłby wyglądać.

59. Własna Społeczność


60. Kasa


Spróbuj napisać oprogramowanie do kasy sklepowej. Tutaj przydałby się jakiś skaner kodów kreskowych, ale jeżeli nie chcesz inwestować, to wystarczy, że będziesz wpisywał identyfikator produktów z klawiatury. Następnie zostanie wyszukany towar, możesz zmienić ilość towaru, ewentualnie wycofać jakiś skasowany już produkt, na koniec zsumować i wydrukować fakturę, czy paragon. Warto też zapisywać wszystkie transakcje w bazie danych, dzięki czemu będziesz miał wgląd do historii zakupów. Możesz też naliczać jakieś punkty bonusowe do kart dla zakupów powyżej pewnej kwoty i wprowadzić różne dodatkowe udogodnienia.

60. Kasa


Zakończenie


Myślę, że spokojnie wybierzesz z tych aplikacji coś dla siebie. Kolejne propozycje fajnych aplikacji przedstawię Ci już w kolejnym artykule.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 5/10 – Średnio-Zaawansowani)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2023 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin