Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

Pora na bardziej zaawansowane aplikacje. Dzisiaj przedstawię Ci 10 pomysłów na aplikacje, dzięki którym nie dość, że możesz zbudować swoje portfolio, nauczyć się programować, to jeszcze, jeżeli się przyłożysz i stworzysz te aplikacje bardzo dobrze, to nawet będziesz mógł je sprzedawać i na nich zarabiać.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 9/10 – Zaawansowane)


81. Forum Internetowe


Na pewno wiesz, jak wygląda forum internetowe. Możesz również w celach nauki stworzyć swoje forum od zera. Jakie funkcje powinna mieć taka aplikacja? Oprócz możliwości rejestracji i logowania użytkowników na pewno warto wprowadzić różne role, takie jak zwykły użytkownik, moderator i administrator. Zarządzanie działami na forum, tworzenie tematów, dodawanie postów, oceny postów, strony profile użytkowników, śledzenie tematów, wyświetlanie nowych tematów, zbieranie punków reputacji użytkownika itd.

81. Forum Internetowe


82. Zarządzanie Social Media


Obecnie mamy różne platformy i wiele osób chce dodać podobny wpis na różnych social media. Możesz zrobić aplikację, która pozwoli dodać wpis jednocześnie na wszystkie platformy, które wcześniej zostały skonfigurowane. Możesz też dać możliwość dostosowania Twoje wpisu pod różne platformy, bo wiadomo, że na każdej są trochę inne zasady. Dodatkowo możesz też umożliwić dodanie postu do wybranych grup czy planowanie postów na przyszłość.

82. Zarządzanie Social Media


83. Usuwanie Tła Ze Zdjęcia


Aplikacja, która będzie usuwała tło z przesłanego zdjęcia. Jasne, że taka aplikacja nie zawsze będzie mogła usuwać tło idealnie, także warto jeszcze po przeróbce dać szanse użytkownikowi dostosować ten obraz. Na koniec użytkownik powinien móc pobrać gotowe zdjęcie.

83. Usuwanie Tła Ze Zdjęcia


84. Własny Edytor


Możesz też stworzyć edytor tekstu tzw. WYSIWYG. Jest to zaawansowany edytor, dzięki któremu użytkownik może przekazać tekst wraz ze znacznikami HTML. Czyli np. użytkownik może stworzyć w takim edytorze prostą stronę, odpowiednio sformatować tekst, ustawić czcionkę, pogrubienie, pochylenie, podkreślenie, kolory, nagłówki, akapity, tabele czy nawet zdjęcie. Mógłbyś stworzyć edytor w ten sposób, aby można było go używać w różnych aplikacjach. Może to być taka biblioteka, którą będziesz udostępniał innym, lub sam będziesz z niej korzystał w innych swoich projektach. Jeżeli zrobisz taki bardzo dobry edytor, to z całą pewnością mógłbyś go nawet sprzedawać.

84. Własny Edytor


85. Tablica Online


Tablica, do szybkich notatek, jakiś szybkich szkicy online. Często potrzebujemy zrobić na szybko jakieś notatki, żeby coś łatwiej zobrazować. Możesz dać możliwość rysowania myszką lub umożliwić jeszcze jakieś dodatkowe funkcje, tak żeby za pomocą myszki lub dotyku można było coś szybko naszkicować. Warto też dać możliwość wyeksportowanie szkicu, jeżeli będzie taka potrzeba.

85. Tablica Online


86. Pobieranie Cen Ze Sklepów


Aplikacja, która pobiera aktualne ceny produktów z różnych sklepów. Dzięki temu możesz porównać te same produkty w różnych sklepach. Mógłbyś też wykorzystać taką aplikację, żeby zweryfikować różne zniżki w sklepach, szczególnie na blackfriday. Myślę, że z całą pewnością sporo osób chętnie skorzystałaby wtedy z takiej aplikacji.

86. Pobieranie Cen Ze Sklepów


87. Zakupy Do Domu


W czasie pandemii taka aplikacji mogłaby być szczególnie pomocna. Czyli aplikacja, która pomoże zrobić zakupy innym osobom, np. starszym, lub takim, które nie mogą, lub nie chcą wychodzić do sklepu. Czyli najpierw klient wybiera sklep i produkty, których potrzebuje. Następnie zgłasza się osoba, która chce zrobić zakupy, robi zakupy i przywozi do klienta, ewentualnie zostawia przed drzwiami. Warto by tutaj tylko przemyśleć, jak dokładnie przeprowadzić płatności, tak aby była to wygodne zarówno dla osoby zamawiającej, jak i tej, która dowozi zakupy. Jest tutaj kilka możliwości i możesz też wykazać się kreatywnością.

87. Zakupy Do Domu


88. Aplikacja Do Webinarów


Aplikacja, która umożliwia twórcom przeprowadzanie webinaru, czyli jakiejś transmisji online dla swoich odbiorców. Powinna tam być możliwość wyświetlania obrazu z kamery, udostępnianie swojego ekranu, prowadzenie czatu online i wyświetlanie jakichś komentarzy na ekranie.

88. Aplikacja Do Webinarów


89. Nagrywanie Ekranu


Aplikacja, która nagrywa ekran. Przy okazji fajnie, aby taka aplikacja również mogła nagrywać głos z mikrofonu. Powinna też być możliwość nagrania kamerki. Na koniec nagrania możliwość wyeksportowanie do dowolnego formatu.

89. Nagrywanie Ekranu


90. Aplikacja Dla SEO


W branży SEO jest sporo przydatnych aplikacji. Mógłbyś napisać aplikację, która np. pomaga wybrać słowa kluczowego, na które warto się pozycjonować, wyszukiwanie dobrych słów kluczowych takich, które mają dużo wyszukiwań, a małą konkurencyjność. Dodatkowo możliwość śledzenia konkurencji, analiza swojej strony pod kątem SEO, może jakieś zdobywanie nowych linków zewnętrznych. Jeżeli taką aplikację umiałbyś dobrze zrobić, to jak najbardziej również mógłbyś ją sprzedawać, podobnie jak zresztą większość aplikacji, które Ci tutaj polecam.

90. Aplikacja Dla SEO


Zakończenie


To wszystkie pomysły na dzisiaj. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród tych aplikacji jakiś pomysł dla siebie, a jeżeli nie, to jeszcze następne pomysły przedstawię w kolejnym materiale.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 8/10 – Aplikacje Biznesowe)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin