Blog Dla Młodszych Programistów C#/.NET

W dzisiejszym artykule, który będzie 8 częścią serii, w której przedstawiam Ci 100 najlepszych pomysłów na aplikacje do swojego portfolio, a zaraz do nauki programowania przedstawię Ci 10 aplikacji biznesowych. Spróbuj sam napisać jedną z wymienionych przeze mnie aplikacji lub możesz po prostu zainspirować się tymi pomysłami i napisać podobną aplikację.

100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 8/10 – Aplikacje Biznesowe)


71. Baza Wiedzy Dla Zespołu


W każdej pracy nie tylko w pracy programisty co jakiś czas trafiamy na podobne problemy, czy błędy, tak samo z podobnym problemem, który rozwiązywaliśmy jakiś czas temu, może się spotkać inna osoba z naszej firmy. Cenna może być taka aplikacja baza wiedzy w zespole, czy nawet w całej firmie, gdzie pracownicy będą dzielić się swoimi problemami i przede wszystkim opisem jak sobie z danym problemem poradzili. Tutaj istotne będzie, żeby zrobić dobrą wyszukiwarkę takich tematów, można też tagować wszystkie posty i przede wszystkim potrzebny będzie zawsze dobry opis. Także jak najbardziej możesz spróbować sam stworzyć taką aplikację, a może przy okazji wykorzystacie ją już w Twojej obecnej firmie.

71. Baza Wiedzy Dla Zespołu


72. Aplikacja Mobilna Do Zarządzania Magazynem


Aplikacja, do zarządzania magazynem. Może to być aplikacja mobilna, tak żeby była poręczna i którą magazynier zawsze będzie mógł mieć pod ręką. Taką aplikację można wykorzystać do przyjmowania towarów, roznoszenia produktów na odpowiednie półki, robienie inwentaryzacji, przygotowanie towaru dla klientów itd. Możesz też pójść krok dalej i stworzyć aplikację, która już będzie zarządzać całym magazynem, czyli śledzenie stanów towaru, zamawianie nowych towarów, robienie zwrotów, reklamacji itd.

72. Aplikacja Mobilna Do Zarządzania Magazynem


73. Śledzenie Wydatków


Sporo osób ma problem z tym, że nie śledzi swoich wydatków. Także taka aplikacja, która umożliwiałaby śledzenie wszystkich swoich wydatków, może być jak najbardziej cenna i przy okazji tworząc taką aplikację, możesz sporo się nauczyć. Ważne, żeby aplikacja w łatwy sposób umożliwiała wprowadzanie wszystkich wydatków, może też robiła zdjęcia paragonów, czy faktur, opisywała wszystkie wydatki, prowadziła statystyki, kategorię wydatków itd.

73. Śledzenie Wydatków


74. Zarządzanie Bugami


Aplikacja szczególnie przydatna w branży IT, ale nie tylko. W każdej dziedzinie kliencie zgłaszają jakieś uwagi, czy bugi w aplikacji. Fajnym pomysłem może być zrobienie aplikacji, która będzie tym wszystkim zarządzać. Pozwoli zgłaszać klientom uwagi, następnie pracownik otrzyma powiadomienie, ewentualnie może przypisać do innego pracownika to zadanie, po zrobieniu zadania można go oznaczyć jako gotowe i dać znać klientowi.

74. Zarządzanie Bugami


75. Układanie Diety


Aplikacja, która pomoże nam ułożyć dietę. Możemy sobie komponować na różne sposoby nasze posiłki. Po wprowadzeniu posiłku otrzymalibyśmy sumę kalorii i wszystkich składników. To znaczy w szczególności zawartość białka, węglowodanów i tłuszczy. Aplikacja może śledzić nasze cele, nasze postępy. Możemy też wprowadzić jakiś system grywalizacji, dzięki czemu trzymanie diety może okazać się fajną zabawą.

75. Układanie Diety


76. Trening Online


W obecnych czasach wiele osób, zamiast trenować na siłowni woli trenować w domu. Także dobrym pomysłem może być aplikacja, która będzie nam proponować trening. Możemy tutaj wybrać trening bez żadnych dodatkowych maszyn. Można też to dostosować do treningu biegowego, czy jazdy na rowerze. Użytkownik wpisałby tylko cel, jaki go interesuje, a następnie aplikacja mogłaby zasugerować odpowiedni trening. Również jakiś etap grywalizacji będzie tutaj mile widziany.

76. Trening Online


77. Sklep Internetowy


Sklep internetowy może mieć sporo ciekawych funkcji, takich jaki cały proces zakupu towaru, system płatności, system fakturowania, prowadzenie różnych statystyk, może newsletter, magazynowanie, przesyłka, opcji jest tutaj mnóstwo, ważne też, żeby nie przesadzać, bo taką aplikację można rozwijać miesiącami.

77. Sklep Internetowy


78. ERecepta


Erecepta, czyli jakiś podobny mechanizm, do tego, jak obecnie działają recepta. Musiałbyś stworzyć różne role dla zarejestrowanych użytkownik. Będą to osoby między innymi lekarze, którzy mogą tworzyć nowy recepty, będę też osoby farmaceuci z inną rolą, którzy mogą na podstawie recepty i numeru wydać lekarstwa. Możesz też dać możliwość wydrukowania takiej recepty. Farmaceuta z kolei na podstawie numeru pesel i recepty będzie mógł wydać lekarstwa.

78. ERecepta


79. Mini System ERP


System do zarządzania przedsiębiorstwem, który ułatwia zarządzanie zasobami w firmie, sprzedażą, finansami, księgowością, magazynem, kadrami, zaopatrzeniem i produkcją. Oczywiście nie musisz tworzyć dużego systemu, który będzie miał te wszystkie funkcje, ale jakiś taki mini system, który będzie zawierał kilka podstawowych funkcji, możesz postarać się stworzyć.

79. Mini System ERP


80. Platforma Dla Kursów Online


To już też może być całkiem obszerna aplikacja. Powinna zawierać spis kursów, możliwość dołączenia do kursu, płatności, zapis na listę mailową, wygenerowanie faktury, oznaczenia użytkownika jako uczestnik danego kursu, możliwość oglądania materiałów wideo szkolenia, do którego użytkownik dołączył, może możliwość dodawania komentarzy do wideo. Musi też być oczywiście możliwość dodawanie kursu od strony twórcy i oprócz dodawania wideo, możliwość dodania dodatkowych materiałów do lekcji.

80. Platforma Dla Kursów Online


Zakończenie


Tyle aplikacji biznesowych na dzisiaj. Mam nadzieję, że znalazłeś też coś dla siebie. Kolejne propozycje już w kolejnym artykule.

To wszystkie na dzisiaj. Jeżeli taki artykuł Ci się spodobał, to koniecznie dołącz do mojej społeczności – darmowe zapisy, gdzie będziesz również miał dostęp do dodatkowych materiałów i przede wszystkim bonusów. Do zobaczenia w kolejnym artykule.

Poprzedni artykuł - 100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 7/10 – Aplikacje Branżowe)
Autor artykułu:
Kazimierz Szpin
Kazimierz Szpin
Programista C#/.NET. Specjalizuje się w ASP.NET Core, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, Blazor, WPF oraz Windows Forms.
Autor bloga ModestProgrammer.pl
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 modestprogrammer.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Kazimierz Szpin